Kompozit kalıp imalatı yapılacak olan kalıplar, proje sorumlularının ve müşterimizin katıldığı toplantıda değerlendirlir ve tasarım bölümüne bu toplanan veriler bilgiler verilir. Tasarım bölümü müşteriden gelen istekler ve ihtiyaçlar veriler doğrultusunda çalışmaya başlar. Proje başlama aşamasında toplantılarda alınan kararlar tasarım sürecini şekillendirir.

Metal kalıp tasarımı bitiğinde iyileştirme çalışmaları yapılmadan evvel defalarca gözden geçirilir . Müşteri geri dönüşüne göre gerekli değişiklik veya iyileştirmeler düzeltmeler yapılır.
Müşterimiz yapılan tasarımı onayladığında satın almadaki görevli arkadaşlarımız gerekli malzemeyi temin eder . Satın alma bu işlemi yerine getirirken üretim için olmazsa olmaz 2D çizimler ve CAM çalışmaları başlar bunlarda büyük bir titizlik hasas ölçümler ile Tasarım Kalıp tarafından yapılır ve kontrol altında işler bu sürecte..

İmalatı hali hazırda devam eden ve tasarlanılarak üretilen kalıpların çalışmaları en ufak bir aksaklığa yol açmadan devam edebilmesi için üretimde çalışanların uyması gereken üretim için gerekli olan imalat planlamaları oluşturulur. Kaba işleme ve CNC işlemlerinin ardından kalıp montaj bölümüne aktarılır. Montajın devamında tesviye ve ince düzelmeler yapılır.bu düzeltme ve alıştırma işlemleri kendi makine parkurumuzda bulunan presler kullanılarak yapılır. Lazer kesim ve devamında açınım çalışmaları başlamaktadır ve elde edilen öncelikli parçalar gerekli olan ölçümler sonrasında müşteriye sunulur. Eğer gerekli görülürse kalıp üzerinde düzelme ve iyileştirme çalışmaları yapılır.

KAPAT